- تاریخچه گروه نوبُن :

گروه نوبن به شماره ثبت 4705 با استعانت از پروردگار و به پشتوانه مدیران و پرسنل خلاق در اسفند 1386 با عنوان "گروه صنعتی زمرد خاورمیانه" در زمینه عمران و مبلمان شهری فعالیت خود را آغاز نمود و موفق به اجرای پروژهای مختلف در سراسر ایران گردید، سپس با رویکرد روی آوری به فناوری های نوین صنعت ساختمان در سال 1389 با تغییر نام خود به "گروه توسعه عمران نوبُن" و با مطالعه و شناخت صنعت ساختمان کشور و نیاز پنهان جامعه در جستجوی راهکارهای علمی و نوین جهت بهبود صنعت ساختمان پا به خارج از مرزهای ایران نهاد تا آخرین دستاوردها و دانش روز دنیا را به کشور منتقل نماید و از سال 1389 با تمرکز بروی تغییر در پوشش سقف ساختمان، و به دنبال آن یافتن جایگزین مناسب روش های متداول از جمله سقف تیرچه و یونولیت و .... اقدام به راه اندازی واحد طراحی و اجرای فناوری نوین سقف یوبوت نمود و در سال 1392 با ثبت طرح صنعتی "بلوک دوبل یوبوت" و ساخت قالب فولادی آن به نام خود، اقدام به راه اندازی و تولید بلوک یوبوت نمود و موفق به ارائه خدمات ومحصولات خود به بیش از 150 پروژه از جمله طرح توسعه مجلس شورای اسلامی (منازل مسکونی نمایندگان مجلس) و دیگر پروژه های مسکونی، تجاری ، اداری، صنعتی و مذهبی در بیش از 30 شهر کشور شده ، سپس در سال 94 با هدف و استراتژی رهبری بازار در سیستم یوبوت اقدام به دعوت به همکاری از شرکت دالی فرم ایتالیا "مخترح و مالک برند یوبوت در دنیا" نمود و پس از مذاکرات متعدد و چندین سفر هیئت ایتالیایی به ایران و بازدید از مجموعه نوبن و پروژه های آن، و سفر مدیر عامل گروه نوبن به ایتالیا دعوت اتحادیه ونتو ایتالیا و بازدید از کارخانه دالی فرم در تیرماه 95 ،سرانجام این گروه در اسفند 95 طی قرارداد رسمی با گروه دالی فرم ایتالیا،موفق شد مالکیت انحصاری سیستم یوبوت و چند فناوری نوین دیگر شامل : ایگلو ، آتلانتیس ، یوبان بتن و همچنین پراتوپراتیکو در ایران را اخذ نماید. این گروه مفتخر است که از حضور پروفسور علیرضا خالو " عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف " به عنوان رئیس هیئت مدیره گروه نوبن ، بهره مند است.

- علیرضا شعبانی، مدیر عامل
- هدف نوبُن :

هدف این مجموعه ارتقاء جایگاه فعلی و رسیدن به سه شرکت برتر کشور در زمینه فناوری های نوین ساختمان می باشد، همچنین یک مجموعه فعال در بازارهای خارجی با دستیابی به اهداف زیر:
* آینده نگری ، دانش فنی "توسعه دانش، انتقال آخرین فناوری ها و تکنولوژی های نوین"، بهبود مستمر و گسترش مشارکت، آینده پژوهی
* یادگیری و نوآوری در سازمان با توسعه کارکنان خلاق
* تقویت و وفاداری انتخاب کنندگان خود

- ماموریت نوبُن:

مأموریت ما گسترش فناوری های نوین صنعت ساختمان و افزایش آگاهی جامعه نسبت به مزایا و بکارگیری آنها می باشد، ما به دنبال آن هستیم تا با بهره گیری از فناوری های نوین در راستای بهسازی و مقاوم سازی ساختمان ها، افزایش کارایی و اثر بخشی و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست گام برداریم، گروه نوبن با همکاری گروه های مختلف فعال در عرصه فناوری های نوین ، مفهوم جدیدی از ساخت وساز را با فناوری ها و محصولات نوین ارائه خواهد نمود، همچنین توسعه مدیریت دانش بنیان به منظور ارتقاء و بهره وری، خلق پروژه های متمایز و مبتنی بر نیاز روز جامعه معطوف خواهد نمود.

درباره دالی فرم ایتالیا

گروه بزرگ دالی فرم، در شمال شرق ایتالیا در استان ونتو و با فاصله 50 کیلومتری از شهر زیبای ونیز، به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه اختراع و گسترش فناوری های نوین با استفاده از قطعات پلاستیکی بازیافتی با کاربردهای مختلف در صنعت ساختمانی و ... از جمله یوبوت، ایگلو، آتلانتیس، پراتوپرتیکو و ... می باشد. این گروه با استفاده از مهندسین حرفه ای، همواره به عنوان مکانی برای رشد ایده ها و نوآوری ها به کار خود ادامه داده است؛ ایده هایی مانند دال های حفره دار یا حفره های زیر کفی و محصولاتی عنوان شده در سایت، در طول دو دهه گذشته به طور قابل ملاحظه ای منجر به بهبود صنعت ساخت وساز شده است. شرکت دالی فرم از سال 2009 وارث ایده ها یی شد که ریشه در مطالعاتی دارد که از سال 1993 و به منظور تحول در صنعت ساخت داشته است. بهره گیری از پلاستیک های بازیافتی برای ساخت این قطعات با هدف از بین بردن گاز رادون ساطع شده از سطوح زیرین زمین می باشد.

گروه بزرگ دالی فرم تاکنون بیش از 10 فناوری نوین ساختمانی را به نام خود ثبت و به دنیا معرفی نموده و در بیش از 30 کشور فعالیت داشته است. این گروه علاوه بر فعالیت در تولید قطعات و محصولات ساختمانی، در زمینه قطعات پلاستیکی خودروهای لوکس از جمله لامبورگینی، BMW، فورد و فراری نیز فعالیت دارد.

فارسی